Paypal Holdings inc. annonserte mandag at de ville kjøpe Curv for å styrke sin satsning mot Krypto. Det har de siste ukene vært mange rykter om at dette kunne skje og i går ble det altså bekreftet av Paypal i en pressemelding.
De 40 ansatte i Curv vil bli endel av paypal sin nystartede enhet for blockchain, krypto og digital assets. Det ryktes at Paypal betaler rundt 200 millioner dollar for det Israelske selskapet som frem til nå har tilbudt skyinfrastruktur for digital assets sikkerhet.
Curv ble grunnlagt i 2018 av Itay Malinger og Dan Yadin, selskapet har hentet totalt 29,5 millioner dollar fra ulike investorer som CommerzVentures, Coinbase Venture, Digital Currency Group, Team8 og Digital Garage lab fund.
Dette oppkjøpet vil uten tvil styrke Paypal sin satsning på krypto og ikke minst en dramatisk økning i satsningen på sikring av digital assets. Markedet begynner nå for alvor å få øynene opp hva krypto kan bety for fremtiden og de store selsapene driver uten tvil å posisjonerer seg.